Vasból készült jegygyűrű
Ismeretlenül ritkán kötnek az emberek házasságot, de ha mégis, az kizárólag érdekek mentén történik. A tapasztalatok szerint, az ismerkedés ideje alatt nem mindig ugrik ki a nyúl a zsákból, de az együttlakás az ilyen nyitott kérdésre választ ad. Ki, milyen kompromisszumot képes meghozni az együttlét érdekében, vagy amennyiben a szerelem túl gyengén, látszatin sikeredett, az együttlét azonnal értékét veszti ? Az is kérdéses, amennyiben az együttlétet, nem anyakönyvvezető által hitelesített dokumentum jegyzi, az házasságnak számít ???.
Mit nevezünk valódi házasságkötésnek? Anyakönyv vezető előtt kimondott igen, két tanú jelenlétében és a jegy gyűrűk cseréje, ujjakra húzása, valamint a hitvesi csók. A gazdagok setében a jegygyűrű anyaga aranyból van, de a szegényeknek csak vasból. Nos, a látszat, érdekházasság nem is érdemel mást, mert a házasulandó felek sem gondolják komolyan amit tesznek. Többekben felvetődik a kérdés: érdemes kizárólag érdekből, az ember elveit feladva házasságot kötni ?
Ez maradjon egy nyitott kérdés,de evvel párhuzamban: " HAGYJUK A MENYASSZONYI RUHÁT MÁSRA? MIÉRT NEM MI VISSZÜK FEL A PADLÁSRA" ???
ISTEN, HAZA,CSALÁD ESZMEISÉGEI, MIT SZÓLNAK MINDEHHEZ?
Vasból készült jegygyűrű, értékrendileg csak egy kibővített karperec? De kinél van a bilincs kulcsa ?
Mancika jeligével, a szerző .